Objednávka vzduchových filtrů

Víte, jak se správně starat o vzduchové filtry ve své rekuperační jednotce, ventilačním tepelném čerpadle nebo některém z modulů větrání NIBE?

Zanesený filtr znamená zmenšení průtoku vzduchu, což vede nejen k vyšší spotřebě elektrické energie na provoz ventilátorů, ale dokonce i ke snížení výkonu u ventilačních tepelných čerpadel.

výměna filtrů

Proč čistit filtry

V případech, kde se údržba nebo výměna filtru odkládá opravdu dlouho, to může znamenat i citelné zvýšení nákladů na vytápění a ohřev vody. Vzduchové filtry by se při běžných podmínkách měly čistit pravidelně každé tři měsíce. Filtr se doporučuje pouze vyklepat nebo vyčistit vysavačem.

termíny schválení instalace tepelného čerpadla

Jak často měnit filtry

I když filtr vypadá jako čistý, měl by se vyměnit nejpozději po dvou letech provozu, protože jsou v něm nahromaděny mikroskopické prachové částice, které nelze odstranit vyklepáním ani vysavačem. Pokud bylo větrací zařízení v provozu s odpadním vzduchem s velkým obsahem prachu (např. při dokončování stavby), doporučuje se filtr vyměnit za nový před uvedením do normálního provozu.

schválení instalace tepelného čerpadla

Upozornění

Filtr se nesmí nikdy prát ve vodě, protože pak dochází ke ztrátě jeho filtrační schopnosti a tím se do systému začne dostávat těžko odstranitelný prach, a dokonce může dojít k zadření ložisek ventilátoru.

důležitá informace

Jak objednat nové filtry

Pro objednání náhradních filtrů ke své rekuperační jednotce NIBE nebo ventilačnímu tepelnému čerpadlu NIBE vyplňte údaje ve formuláři na této stránce.

Objednávka vzduchových filtrů

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Kontaktní údaje

Prosím, vyplňte požadované pole.

Prosím, vyplňte povinné pole.

Prosím, vyplňte požadované pole.

Vyplňte PSČ

Vyplňte e-mailovou adresu

Vyplňte telefonní číslo

Potvrďte svůj souhlas.